Досить важливим при монтажі котельні є обв’язка, яка забезпечує роботу системи. Обв’язкою називається підключення котла до розподільної мережі і системи гарячого водопостачання (ГВП). Оскільки котел є лише резервуаром для нагріву рідини, то раціонально спроектована обв’язка служить рівномірному розподілу теплової енергії по всій довжині системи, уникаючи програвав і охолодження окремих ділянок.
По суті, установка розподільного обладнання має вирішальне значення в ефективній роботі систем опалення і гарячого водопостачання. Для того, щоб виключити непорозуміння щодо раціональності типів підключення, потрібно ґрунтуватися на архітектурні особливості самої споруди. Контури опалення, виходячи з методу здійснення температурного режиму, бувають прямої і змішувальний. У першому випадку задана температурна відмітка досягається виключно тривалістю роботи пальника. Змішувальний метод має на увазі не тільки функціонування пальника, а й положення заслінки виконавчого пристрою, представленого змішувачем з сервопривідом. Залежно від типу труб буде застосований відповідний метод монтажу частин системи. Так, якщо труби металеві або поліпропіленові, то з’єднання будуть звареними, кормі тих випадків, де будуть використані фітинги.
Якщо ж для обв’язки використовується мідь, то буде застосований метод пайки. Незалежно від матеріалу труб всі сегменти повинні бути жорстко закріплені у відповідність інструкції. Причому, геометрична складова чимало впливає на функціональність системи. Так, не слід занадто часто вдаватися до різких поворотів на дев’яносто градусів, а по можливості використовувати заокруглення. Крім того, для подальшого комфортного технічного обслуговування не варто нехтувати допустимими розмірами сполучних частин.
Хоча, для приватних будинків опалювальні системи досить компактні, і установка котла можлива на кухні, все ж рекомендується виділити для цього спеціальне приміщення, яке не тільки приховає в собі все обладнання, не захаращуючи приміщення, але дозволить більш вдало зробити розводку труб. Для великого будинку це буде особливо актуально, оскільки сукупний обсяг встановлюваних пристроїв вимагає достатнього місця для розміщення не тільки колектора і контрольно вимірювальних приладів, але всієї додається автоматики. Важливо пам’ятати, при використанні двоконтурного котла обв’язка повинна мати у собі аварійну схему. Це потрібно для того, що при відключенні електрики або інших позаштатних ситуаціях система продовжувала нормально працювати. Для цього використовуються кілька способів, найбільш ефективним з яких є спеціальний аварійний контур, який при відключенні електрики здійснює роботу і теплообмін як звичайна гравітаційна система. При проектуванні системи опалення та ГВП розгляньте всі переваги систем обв’язки і виберіть найбільш підходящу не тільки на поточний момент, але і постарайтеся врахувати можливі нестандартні ситуації, такі як перебої в роботі електрики та інше, для того щоб система могла справно працювати незалежно від цих факторів.
Часті питання від наших клієнтів
Яка ціна послуги?
Монтаж радіатора опалення - 750 грн./шт.
Монтаж і підключення настінного газового котла - 3000 грн./шт.
Монтаж і підключення підлогового газового котла - від 3500 грн./шт.
Де ви надаєте послуги?
Ми надаємо послуги у наступних містах:
Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишневе, Вишгород, Ірпінь, Гатне, Глеваха, Гостомель, Конча-Заспа, Коцюбинське, Гора, Пухівка, Ворзель
Відгуки
на зв'язку!