Як прочистити засмічення в унітазі самостійно?

как прочистить унитаз самостоятельно

Каналізаційні труби виконують важливу функцію в житло, однак мало хто надає цьому великого значення. З засміттям стічної труби ми починаємо розуміти, наскільки цей аспект вагомий. Закупорка каналізаційних каналів дає про себе знати неприємним запахом і масою незручностей. Великий дискомфорт доставляє засмічення в унітазі. У такому випадку потрібно діяти рішуче і швидко.

Причини засмічення унітазу

Щоб знати, як прочистити унітаз, потрібно встановити причинно-наслідковий зв’язок. Найчастіше труби санвузла засмічуються габаритними речами: великим сміттям, шматками тканини або папером. По суті, необхідно тільки витягти такий предмет, і все налагодиться. Однак не завжди все так просто. Дістати об’ємний предмет в ряді випадків майже неможливо. Щоб не мучитися, потрібно просто “пробити” засмічення або розчинити його спеціальними засобами.

Не завжди причина засмічення криється в попаданні великих предметів всередину системи. Досить часто зустрічається таке явище, як заростання труб, а також неправильний монтаж сантехніки та розв’язок. З особливостями конструкції важко впоратися в домашніх умовах. Неправильний ухил магістралі – одна з таких причин. Вона виникає в разі, коли унітаз конструктивно не підходить під місце посадки. Для усунення проблеми знадобиться виклик фахівців, і їх кваліфікована допомога.

З засміченням труб можна впоратися своїми силами, використовуючи засоби для чищення та ряд інструментів. Однак якщо канали забилися занадто сильно, допоможе тільки їх заміна.

Наш прайс

Вид робіт Од. виміру Цiна, грн. Замовити
1 Гідродинамічна прочищення каналізації (понад 10 метрів) м.п.
45 грн м.п.
50 грн м.п.
Замовити
2 Механічна прочистка каналізації (понад 10 метрів) м.п.
45 грн м.п.
50 грн м.п.
Замовити
3 Прочищення вертикальних труб каналізації (стояк) робота
поверх 270 грн робота
поверх 300 грн робота
Замовити
4 Очищення колодязя від налипань шт.
150 грн шт.
250 грн шт.
Замовити
5 Комплексне сервісне обслуговування каналізаційних мереж робота
2500 грн робота
3000 грн робота
Замовити
6 Відкачування вигрібної ями 10 кубов
2500 грн 10 кубов
3100 грн 10 кубов
Замовити
7 Нічний виїзд бригади послуга
2500 грн послуга
2750 грн послуга
Замовити
8 Аварійна робота бригади послуга
договірна послуга
договірна послуга
Замовити

Щоб уникнути засмічення унітазу, необхідно дотримуватися таких правил:

 • Не кидати всередину унітазу шматки туалетного паперу і дрібні предмети.
 • Не зливати побутові відходи у великих кількостях.
 • Максимально берегти каналізаційний відвід від наповнювача котячого туалету. Саме такі речовини провокують заростання труб.
 • Не зловживати скиданням всередину унітазу волосся, вовни тварин, шматків їжі. Такі звички призводять до поступового засмічення унітазу.

Пам’ятайте – унітаз призначений в першу чергу для рідких відходів. До них не належать папір, котячий наповнювач і залишки їжі. Ще один пункт – грамотний вибір унітазу замість старого. Для цього необхідно підбирати сантехніку, керуючись вимірами корисних властивостей. Проблеми можуть виникнути при невідповідності габаритів стічних труб і зливу унітазу. Перед тим, як змінювати будинку сантехніку, краще проконсультуйтеся з грамотним майстром, який розповість, що краще вибрати.

Що робити, якщо забився унітаз

Що робити, якщо вода в унітазі не йде? Багато людей вважають за краще вирішити дану проблему самостійно. Причиною цього стає банальна економія. Питання про те, скільки коштує прочистити засмічення – ключовий в даній ситуації. Запросити сантехніка або впорається своїми силами – кожен вирішує для себе.

Чим прочистити унітаз будинку? У цьому питанні допоможе список методів, що дозволяють усунути засмічення самостійно:

 1. Очищення за допомогою вантуза. Спосіб підходить для некритичних ситуацій, а також профілактики появи засмічень. Сигналом до дії служить повільний слив води. Щоб проштовхнути застряглий грудку далі, використовуйте вантуз з конусоподібної насадкою. Закрийте зливний отвір ненадовго, щоб з’явився невеликий рівень води. Потім розгойдуйте вантуз, створюючи натиск, після чого різко приберіть його. Така послідовність дій створює необхідний гідравлічний удар. Це найпростіший спосіб того, як пробити туалет в домашніх умовах.
 2. Промивання заростання і очищення спецзасобами. В унітаз заливають кілька відер гарячої води. Окріп допомагає позбутися від жирових відкладень, розщеплюючи їх. Цей спосіб може виявитися ризикованим для власників керамічних виробів. Від різкого нагріву вони можуть тріснути, тому вдаватися до такого методу варто дуже обережно. Альтернатива цьому методу – використання спецзасоби типу “Крот”. Його необхідно засипати чи залити в зливний отвір, попередньо перекривши воду, і не користуватися унітазом 12-14 годин. Після цього його різко промивають, щоб видалити залишки відкладень.
 3. Використання металевого троса. Якщо попередні методи малоефективні, мова йде про сильному засміченні. Гнучким тросом можна дістати навіть до далеких ущільнень і спробувати їх пробити далі, в стояк. Обертаючи ручку пристрою, можна додатково “зрізати” накопичилися на трубах відкладення. Магістраль зазвичай прочищають тросом удвох. Одна людина регулює ступінь занурення, а другий обертає ручку за годинниковою стрілкою. Гнучкий шланг проштовхують все далі в гідрозатвор, поки йому нічого не буде заважати на шляху.
 4. Очищення за допомогою пластикової пляшки. Цей спосіб стане в нагоді тим, у кого не виявилося під рукою вантуза. У пляшки зрізають днище. Потім її направляють відрізаним кінцем всередину і різко натискають. Після пляшку швидко витягають.

Варто пам’ятати, що самостійно можна впоратися тільки з невеликими засмічення. Якщо в системі з’явився щільний грудку, який заважає потоку проходити до стояка, знадобиться кваліфікована допомога. У разі серйозних проблем з прохідністю каналізаційних труб звертаються до нас. У фахівців Аварійно-сервісної Компанії в арсеналі є різноманітний інструментарій для вирішення подібних завдань, а також пристойний досвід за плечима.

Тепер ви знаєте, як усунути сильний засмічення в унітазі, однак якщо жоден із способів вам не підійшов, телефонуйте нам. Наші майстри негайно виїдуть за адресою виклику і допоможуть усунути засмічення.

Переваги ТОВ “АСК”

Існує велика кількість організацій, що пропонують свої послуги. Однак варто завжди звертатися до перевірених експертам з позитивними відгуками від постійних клієнтів. Каналізація практично не видима користувачам, тому про неї ми і не замислюємося. Однак якщо вибрати неправильний спосіб прочищення каналу, можна отримати тріщину або зворотному викиду відходів. Викликаючи наших експертів, ви забезпечуєте собі 100% позитивний результат.

Плюси роботи з АСК:

 • працюємо швидко;
 • вирішуємо навіть нестандартні задачі;
 • використовуємо безпечні та ефективні способи прочищення унітазу;
 • лояльні ціни на всі види послуг.

Ми надаємо повний спектр аварійно-ремонтних робіт по ліквідації поломок каналізації, зокрема, засмічень різного ступеня. Якщо виникли питання, телефонуйте нам!