Як прочистити каналізацію тросом?

Як прочистити засмічення в унітазі самостійно?

Сантехнічний трос — корисний інструмент у арсеналі домашнього майстра. З його допомогою можна швидко і, що головне, безкоштовно відновити засмічену каналізацію. З нашої статті ви дізнаєтеся, як правильно вибрати трос і самостійно прочистити трубу механічним способом.

Трос для прочищення каналізації — це канат, пружина, вал або стрічка зі сталі завдовжки від 1,5 до 60 метрів. Гнучкий інструмент оснащений ручкою і наконечником. Він легко проходить через зигзагоподібні ділянки каналізаційної системи, а завдяки пружності і високій міцності на скручування зберігає правильне положення навіть під час тиску на корок.

Для прочищення труб і унітазів використовують такі різновиди тросів:

 • Канатні — такелажні канати завдовжки 1,5–3 м і діаметром 6 мм, сплетені зі сталевих дротів. Справляються з механічними засміченнями в трубах на коротких «дистанціях».
Як прочистити каналізацію тросом?
Канатний трос для прочистки каналізації
 • Пружинні — кручені пружини з перетином від 9 мм і завдовжки до 25 м. Ці троси підходять для прочищення унітазів, підвідних труб і стояків у квартирах.
Як прочистити каналізацію тросом?
Пружинний трос для прочистки каналізації
 • Пружинно-навиті — гнучкі вали з металевих канатних тросів, поверх яких у різних напрямках накручені тонкі пружинні дроти зі сталі. Дають змогу пробити механічне або експлуатаційне засмічення у віддалених ділянках каналізації на відстані до 60 м.
Як прочистити каналізацію тросом?
Трос пружинно-навитий для прочистки каналізації
 • Стрічки — міцні, але менш гнучкі пристосування завдовжки до 30 м. Проникають лише в прямі ділянки трубопроводу та Г-подібні розгалуження.
Як прочистити каналізацію тросом?
Сантехнічна стрічка для прочистки каналізації

Що представляє собою сантехнічний трос для чищення каналізації?

Як вибрати трос для прочищення каналізаційних труб

Для домашнього використання підійде сантехнічний трос завдовжки від 2,5 до 5 м. Перетин треба підбирати з урахуванням діаметра труб. Якщо d<50 мм, перетин не має перевищувати 10 мм, якщо d = 60–100 мм, вибирайте інструмент діаметром 11–14 мм. Для прочищення фанових труб варто придбати більш товстий трос діаметром понад 16 мм.

Важливо: перед покупкою зігніть гнучкий вал у кількох місцях. Якісний стрижень не має пам’яті форми.

Механічні засмічення можна пробити канатом, стрічкою або пружиною. З експлуатаційними пробками, що виникли через нашарування органічних і побутових відходів, добре справляються пружинно-навиті троси для чищення труб. З одного боку такого інструменту прикріплено Z-подібне руків’я-натягувач, яке допомагає підвищити жорсткість гнучкого вала. З іншого кінця розташована втулка для знімних насадок. Для усунення пробок використовуються гаки, шнеки, йоржі, піки, скребки, гарпуни, спіралі та ножі різних форм.

На замітку: втулками для насадок оснащуються професійні гнучкі вали. Недорогі побутові троси мають незнімні кінцівки — розпушені дротяні пензлі, гаки або спіралі.

Як правильно чистити труби тросом у домашніх умовах

Якщо вода в унітазі або умивальнику стікає занадто повільно, а штопор і спеціальні засоби не допомагають, спробуйте прочистити каналізацію тросом. Для цього необхідно виконати такі кроки:

 • Накрийте підлогу газетою або плівкою, покладіть поруч сміттєвий пакет і ганчір’я. Одягніть гумові рукавички та одяг для чорнової роботи.
 • Перевірте пружину на предмет цілісності, прикріпіть до втулки проштовхувальний або чіпляючий наконечник.
 • Щоби пробити каналізацію, акуратно введіть робочий кінець виробу в зливний отвір унітазу або розтруб відвідної труби. У другому випадку слід попередньо зняти сифон.
 • Повільно проштовхуйте трос уперед, здійснюючи обертальні рухи рукояткою під час проходження поворотів.
 • Коли наконечник упреться в пробку, починайте обертати ручку за годинниковою стрілкою і одночасно здійснювати зворотно-поступальні рухи.
 • Вийміть і промийте трос від налиплих частин засмічення, а потім знову повторіть три попередні етапи.
 • Після завершення прочищення промийте трубу гарячою водою.
 • Ретельно вимийте виріб у мильному розчині, насухо витріть ганчіркою і змастіть моторною оливою для захисту від корозії.

Переваги електромеханічного методу прочищення

Під час ручного чищення труб необхідно швидко обертати трос, докладаючи чималих зусиль для руйнування пробки. Але навіть за високої швидкості обертання результату вдається досягти далеко не завжди через недостатню пробивну силу інструменту. Якщо самостійне чищення каналізації тросом не дало очікуваного ефекту, варто звернутися до професіоналів. Майстри «Аварійно Сервісної Компанії» використовують гнучкий вал з електромеханічним приводом, який здійснює кілька сотень обертів за хвилину, усуваючи важкопробивні пробки і відкладення на стінках трубопроводу. Прочищення виконується упродовж 15–20 хвилин. Щоб уточнити ціну та отримати вичерпну консультацію про послугу, телефонуйте за вказаними на сайті телефонами

Это изображение имеет пустой атрибут alt; его имя файла - preimushhestva-teleinspekcionnogo-metoda-diagnostiki-zasorov-v-trubax-glavn.jpg

Ціни на прочистку каналізації

Вид робіт Од. виміру Цiна, грн. Замовити
1 Гідродинамічна прочищення каналізації (понад 10 метрів) м.п.
45 грн м.п.
50 грн м.п.
Замовити
2 Механічна прочистка каналізації (понад 10 метрів) м.п.
45 грн м.п.
50 грн м.п.
Замовити
3 Прочищення вертикальних труб каналізації (стояк) робота
поверх 270 грн робота
поверх 300 грн робота
Замовити
4 Очищення колодязя від налипань шт.
150 грн шт.
250 грн шт.
Замовити
5 Комплексне сервісне обслуговування каналізаційних мереж робота
2500 грн робота
3000 грн робота
Замовити
6 Відкачування вигрібної ями 10 кубов
2500 грн 10 кубов
3100 грн 10 кубов
Замовити
7 Нічний виїзд бригади послуга
2500 грн послуга
2750 грн послуга
Замовити
8 Аварійна робота бригади послуга
договірна послуга
договірна послуга
Замовити