Для того, щоб уникнути частого засмічення, трубка труб монтується під різним нахилом.
Також внутрішні і зовнішні каналізаційні труби відрізняються за своїми розмірами і діаметрами. Наприклад, для внутрішньої каналізації використовують труби з діаметрами 32, 50 і в рідкісних випадках 75.
Для зовнішньої каналізації використовують більші труби з діаметрами 100, 150, 200, 250, 300. Залежно від діаметра труб застосовуються різні ухили для того, щоб рідкі відходи ефективно стікали в центральну каналізацію і не забивали вашу систему водовідведення.
На малюнку зліва показані ухили, які необхідно використовувати під час монтажу каналізації. Наприклад, для ремонту внутрішніх труб діаметром 50 мм ми використовуємо ухил 30 мм на 1 м. За такого ухилу ви можете бути впевнені, що система працюватиме справно, і вам не доведеться часто викликати аварійну службу.
Також для якісної безпечної експлуатації труб необхідно передбачити ревізійні люки, відкривши які можна прочистити трубу і звільнити її від підпору.
Ревізійні люки можуть бути внутрішніми та зовнішніми, залежно від каналізації, яку ви використовуєте, їх потрібно встановлювати на вертикальних трубах, в рідкісних випадках – на горизонтальних, що істотно спрощує процес прочищення.
З огляду на викладене вище, аварійно-сервісна компанія, що має досвід у прочищенні каналізації впродовж 12 років, рекомендує вам керуватися будівельними нормами і стандартами під час проведення ремонтних робіт для запобігання можливих проблем у майбутньому.