Випадок спроби самостійного прочищення каналізації мешканцями ЖБК

Очистка канализации Аварийно_Сервисная_Компания

У цій статті ми розповімо про один з останніх наших термінових виїздів на об’єкт для прочистки каналізації. З п’ятниці на суботу, коли по всьому Києву пройшли грозові дощі, на пульт нашої диспетчерської надійшла термінова заявка від одного з наших партнерів — ЖБК «Політ». Йшлося про те, що у квартирах на дев’ятому поверсі протікає стеля через забиту зливову каналізацію на даху дев’ятиповерхового будинку.

Прочистити каналізацію своїми силами

Звісно, до того, як звернутися до нас, незважаючи на те, що ми багато разів надавали послуги цьому ЖБК, мешканці будинку намагалися прочистити каналізацію своїми силами, але на жаль, у них нічого не вийшло. Чесно кажучи, «місцеві Кулібіни» тільки посилили засмічення цієї труби. Пояснимо чому: два основних способи як можна прочистити зливову каналізацію:

  1. Дротом (тросом)
  2. Грушею

Метод прочищення дротом не потребує пояснень. Прочищення грушею проводиться шляхом начеплення на мотузку компактного вантажу, який скидають у розтруб труби. У результаті падіння вантажу засмічення має пройти. Такий результат можливий, якщо засмічення в трубі дрібне, але за значних засмічень скинутий вантаж утрамбовує засмічення, і воно стає пробкою.

Прочищення каналізаційної пробки

Саме з такою пробкою і зіткнулися наші співробітники. Коли ми приїхали на це ЖБК, то виявили на даху озеро, у прямому сенсі цього слова. Нам вдалося прочистити каналізаційну пробку завдяки спіралям механічного прочищення і спеціально підібраним насадкам. Не завжди самостійне прочищення каналізації дає позитивний результат — частіше воно посилює усунення засмічення.