Засмічення в трубі — це часта ситуація, яка виникає переважно в раковині на кухні та в умивальнику у ванній. Залишки їжі, волосся, чужорідні дрібні предмети — усе це є наслідком забруднення стічних труб та їхнього засмічення. Щоб запобігти таким забрудненням, важливо не тільки дотримуватися правил використання каналізаційних труб, а і своєчасно та регулярно проводити їх очищення.
Чому засмічуються труби?
Причиною засмічень у раковині або в умивальнику можуть бути не тільки сторонні предмети або залишки їжі. Іноді засміченню сприяють зовсім неконтрольовані причини. Розглянемо їх:
Застарілий водопровід.
- Застарілий водопровід.
- Неправильний монтаж системи.
- Тривале невикористання раковини.
- Часте використання раковини, у результаті чого спостерігається жировий наліт.
- Відсутність профілактичної очистки.
Причин може бути багато, і за всіма ними необхідно обов’язково слідкувати. Якщо людина самостійно не контролює ці засмічення, через деякий час вона зможе зіткнутися із серйознішими проблемами, що призведуть до повного забруднення труб і відсутності повної їхньої функції.
Способи очищення засмічень у трубі народними методами
Якщо немає можливості використовувати хімічні засоби, які дають швидку гарантію того, що всі засмічення розчиняться і забезпечать вільний прохід води, можна використовувати народні методи. Вони будуть актуальними не тільки тоді, коли вже сталося засмічення. Можна використовувати їх і в якості профілактики, знижуючи ризики виникнення проблеми зі здатністю каналізації. Такі методи можна застосовувати не тільки у квартирах, але й у багатоповерхових будинках.
Розглянемо декілька ефективних домашніх засобів, за допомогою яких можна позбутися засмічень у трубах:
- Розчин на основі солі та соди. Необхідно змішати в рівних частках ці інгредієнти й насипати в злив, змиваючи склянкою води. Через 15 хвилин можна відкрити кран під максимальним напором і знову змити. Розчин швидко допоможе впоратися з кухонним або ванним засміченням.
- Використання окропу для металевих трубопроводів. Достатньо налити декілька склянок окропу в злив і залишити на декілька хвилин, потім за своїми потребами використовувати кран. Важливо, використання окропу допускається тільки для металевих трубопроводів, пластик під його впливом може деформуватися.
- Використання поєднання соди й оцту. Цей метод максимально простий, потрібно просто в злив засипати половину пачки соди, і погасити це 9 % оцтом. Важливо мати під рукою мочалку або ганчірку, якою можна буде закрити злив, щоб із нього назовні не вилізла піна, що утворилася внаслідок реакції.
Ці прості народні методи дадуть змогу швидко позбутися засмічення, повернуть трубам колишнє їхнє функціонування. Використовувати можна й інші народні способи, які вступлять у реакцію із забрудненням у трубах і зможуть їх розщепити. Якщо ж немає можливостей або часу на те, щоби проводити такі домашні маніпуляції, можна використовувати спеціальні хімічні засоби, які миттєво впораються з поставленим завданням.
Допоміжні засоби для боротьби із засміченням
Іноді використання народних засобів не завжди є доцільним і зручним, тому багато хто обирає більш швидкі та ефективні способи. Можна купити звичайний хімічний порошок для того, щоб швидко пробити труби та повернути їм попередній стан.
Іноді на допомогу приходить вантуз, за допомогою якого можна пробити недавно утворене засмічення, як у раковині, так і в умивальнику. Він створює хороший тиск, під яким можна швидко зруйнувати затор. Якщо в будинку не знайшлося вантуза, можна використати звичайний пилосос, який має функцію нагнітання повітря.
Якщо домашні допоміжні методи та народні засоби не допомагають, можна звернутися по допомогу до професіоналів. Вони точно знають, які засоби або методи прочищення труб та засмічення потрібно використовувати в тому чи іншому випадку.
Професіонали швидко впораються з поставленими завданнями, беруться за роботу будь-якої складності. Вони зможуть прочистити всі труби, з якими не впоралися їхні власники, використовуючи більш сучасні та інноваційні засоби та інструменти.